JAK PODPOŘIT IMUNITU V ZIMĚ? 4 TIPY + 1 RECEPT:-)

7.2. 2021Hana Vildomcová694x

TIP 1: ZÁZVOR

Nejlepší virobijec a životabudič v jednom. Osobně ho ráda pojídám syrový vždy, když se necítím ve své kůži. Miluji jeho ostrou chuť a pocit tepla, který vnese do těla. Ptáte se jak?

Nás rodinný recept na ZÁZVOROVÉ COMBO

1.Zázvor oloupejte a nastrouhejte na jemno (pozor! nestačí jen nakrájet). Louhování bude intenzivnější a do směsi se dostane víc účinných látek.

2.Smíchejte 1 díl ZÁZVORU s 1 dílem CITRONU a 1 dílem MEDU do konzistence tekuté kaše.

3.Směs si přidáním jedné ze surovin přizpůsobte do varianty, která vyhovuje vašim chuťovým pohárkům.

4.Užívejte po lžičkách několikrát denně. Půjde rychle na odbyt:-)

TIP 2: LEDOVÁ SPRCHA PO RÁNU

Nejlepší vzpruha, zvlášť když se cítíte jak vymačkaný citron z předchozího receptu:-). Ten pocit na těle potom, co otřete „jehličky mrazu“ z ledové kůže, je nepopsatelný. Ledová sprcha je skvělou přípravkou na otužovací základku – pobyt v ledové vodě venku.

Pokud plánujete s otužováním doma teprve začít, je fajn se při pár prvních pokusech „předehřát“ teplou sprchou a pak se pustit do studené. Postupně zkracujte čas v teplé sprše a přidávejte čas v ledové. Začněte od dolních končetin a pokračujte vzhůru.

Mně pomáhá vědomé, pravidelné dýchání nosem a počítání délky nádechu a výdechu na 6 dob. Velmi doporučuji věnovat pár sekund pod ledovým proudem i obličeji. Póry se hezky zatáhnou a pleť prokrví. Udělejte si z ledové sprchy příjemný ranní energetizující rituál.

TIP 3: PLNÝ JÓGOVÝ DECH

Osvojte si tuto jednoduchou techniku. Pozorností přejděte k nosnímu chřípí, ke špičce nosu. K místu, kde vzduch vstupuje do těla a kde z něj i vystupuje. Buďte přítomní a zavřete oči. Vždy, když se nosem nadechnete, řeknete si pro sebe „teď nadechuji“ a vědomě dech prodlužte a zpomalte Analogicky při výdechu nosem bude vaše afirmace „teď vydechuji“. Opět s otevřenou pozorností k tomu, kudy dech prochází, kde začíná a kde končí. 

Věděli jste, že mozek spotřebuje 20% energie z každého nádechu?

Čím lépe dýcháme, tím více kyslíku se k mozku dostane a tím méně jsme unavení. Ovšem i tady platí, že můžeme dýchat plným jógovým dechem (PJD) sebelépe, ale pokud jsme zavření v nevětrané místnosti, budeme víc unavení než svěží. 

TIP 4: ČERSTVÝ VZDUCH

Pravidelně větrejte. V práci i doma. Především v zimě, kdy se v místnostech topí a vzduch je tak sušší. Příliš suchý vzduch může způsobovat dráždění ke kašli a vysušovat i sliznice nosu. Vždy, když máte pocit suchých rtů, vyvětrejte.

Ve dvou lidech vydýcháte vzduch v kanceláři/místnosti během 90-ti minut!

Nezapomeňte vyvětrat ložnici před spaním a po probuzení. A na závěr poslední doporučení. Větrejte krátce, intenzivně a často. Klidně jednou za 2 hodiny. V praxi to znamená, že otevřete raději všechna okna v místnosti do průvanu na dvě minuty než ventilačku na 30 minut. 

Žijte s lehkou hlavou!

Vaše Hanka

Inspiruji k POHYBOVÝM SVAČINKÁM v kanceláři. Ráda a často zvedám lidi ze židlí. Posledních 7 let rovnám ZÁDA a šíje na lekcích jógy ve firmách. Na workshopech ukazuji, JAK SEDĚT bez BOLESTI a jak si vytvořit ZDRAVĚJŠÍ pracovní prostředí. Jsem autorkou ebooku KANCELÁŘSKÉ DESATERO a videokurzu JÓGA NA ŽIDLI. Více o mně najdete TADY.